Sikkerrel zárult a XXXI. OTDK

Nagy érdelődés övezte a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójának záróeseményét!

Sikeresen zárut a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia 2013. március 25-27. között Szegeden tartott Állam- és Jogtudomnyi Szekciója. Mind a hallgatók, mind pedig a résztvevő oktatók, vendégek egyetértettek abban, hogy az idei konferencia kifjezetten gyümölcsöző volt és egy nagyon erős mezőnyben, hihetetlenül színvonalas pályamunkák kerültek értékelésre. A nyeretes és díjjazottak névsora alább olvasható.


Agrár- és szövetkezeti jog tagozat

I. helyezett: Zlinszky Péter (PPKE JÁK)

II. helyezett: Csordás Levente (ME ÁJK)

a Csongrád Megyei Agrárkamara különdíjában részesült: Megyesi Tímea (SZTE ÁJTK)

legjobb opponens: Lukács Dávid (NKE KTK)

 

Alkotmányjog I. tagozat

I. helyezett: Matits Kornél (ELTE ÁJK)

II. helyezett: Szentgáli-Tóth Boldizsár Artúr (ELTE ÁJK)

III. helyezett: Tompa Tamás (SZE ÁJK).

az Országos Bírósági Hivatal különdíjában részesült: Márton András és Tőzsér Tamás János (PPKE JÁK)

legjobb opponens: Bedő Renáta (ELTE ÁJK)

 

Alkotmányjog II. tagozat

I. helyezett: Bakó Beáta Csilla (PPKE JÁK).

II. helyezett: Milánkovich András és Szentgáli-Tóth Boldizsár Artúr (ELTE ÁJK)

az Alkotmánybíróság különdíjában részesült: Kántor Orsolya (ELTE ÁJK)

a CompLex Kiadó különdíjában részesült: Héder Ákos (KRE ÁJK)

legjobb opponens: Szabó Levente (PPKE JÁK)

 

Alkotmányjog III. tagozat

I. helyezett: Kazai Viktor (ELTE ÁJK)

II. helyezett: Szalbot Balázs (ELTE ÁJK)

III. helyezett: Kelemen Roland (SZE ÁJK)

az Országos Bírósági Hivatal különdíjában részesült: Zsugyó Virág (DE ÁJK)

legjobb opponens: Brunda Anett (DE ÁJK)

 

Alkotmányjog IV. tagozat

I. helyezett: Simon Emese Réka és Szalóky Béla (SZTE ÁJTK), akik a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium különdíjában is részesültek

II. helyezett: Liga Éva (DE ÁJK)

az Alkotmánybíróság különdíjában részesült: Csudai Tünde (SZE ÁJK)

a CompLex Kiadó különdíjában részesült: Kollarics Flóra (ELTE ÁJK)

legjobb opponens: Márki Dávid (SZTE ÁJTK)

 

Alkotmányjog V. tagozat

I. helyezett: Tajti Zsuzsanna (PTE ÁJK)

II. helyezett: Papp Olga Katalin (DE ÁJK)

az Alkotmánybíróság különdíjában részesült: Bethlendi András (ETDK, BBTE)

a Bács-Kiskun Megyei Ügyvédi Kamara különdíjában részesült: Tóth Mónika (SZTE ÁJK)

legjobb opponens: Tribl Norbert (SZTE ÁJK)

 

Büntetés-végrehajtási jog tagozat

I. helyezett: Kovács Krisztina (ELTE ÁJK)

II. helyezett: Guzi Zsuzsanna (ME ÁJK)

a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara elnökségének különdíjában részesült: Mészáros Orsolya (PTE ÁJK)

legjobb opponens: Nagy Eszter (PTE ÁJK)

 

Büntető (anyagi) jog I. tagozat

I. helyezett: Borbényi Laura Bianka (SZTE ÁJTK)

II. helyezett: Tornyai Gergely (SZTE ÁJTK)

III. helyezett: Pohl Ákos (KRE ÁJK)

a Szegedi Ítélőtábla különdíjában részesült: Pusztai Linda (ETDK, EMTE)

legjobb opponens: Nusser Barbara (SZTE ÁJTK)

 

Büntető (anyagi) jog II. tagozat

I. helyezett: Polgár Péter (PTE ÁJK), aki a Legfőbb Ügyészség által a legjobb büntetőjogi tárgyú dolgozatnak felajánlott különdíjban is részesült

II. helyezett: Gál Andor (SZTE ÁJTK)

a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Ügyvédi Kamara különdíjában részesült: Nagy Éva (ME ÁJK)

legjobb opponens: Kaiser Kristóf (PTE ÁJK)

 

Büntető (anyagi) jog III. tagozat

I. helyezett: Monori Zsuzsanna Éva (SZTE ÁJTK)

II. helyezett: Szabó Alexandra (ELTE ÁJK)

a Magyar Ügyvédi Kamara különdíjában részesült: Belinszky Adrienn (DE ÁJK)

Dr. Lőrinczy György, Csongrád megyei főügyész különdíjában részesült: Bálint Bettina (PPKE JÁK)

legjobb opponens: Rinfel János (PTE ÁJK)

 

Büntető eljárásjog tagozat

I. helyezett: László Balázs (PTE ÁJK)

II. helyezett: Kormányos Zoltán (ELTE ÁJK)

II. helyezett: Rácz Anna (ELTE ÁJK)

III. helyezett: Staniszewski Orsolya (ELTE ÁJK)

Dr. Darák Péter, a Kúria elnökének különdíjában részesült: Páli Alexandra (NKE RTK)

a Magyar Ügyvédi Kamara különdíjában részesült: Mester Martina Emese (PTE ÁJK)

legjobb opponens: Palkó Gábor Ferenc (ELTE ÁJK)

 

Európai közjog tagozat

I. helyezett: Kővári Petra (PTE ÁJK)

II. helyezett: Szili-Kis Ádám (SZE ÁJK)

III. helyezett: Gömbös Csilla (SZE ÁJK)

az Országos Bírósági Hivatal különdíjában részesült: Szabó Fruzsina Mariann (DE ÁJK)

a CompLex Kiadó különdíjában részesült: Bokros Attila (ELTE ÁJK)

legjobb opponens: Cseh Zsuzsanna (ELTE ÁJK)

 

Infokommunikációs jog tagozat

I. helyezett: Bodnár Katalin (PPKE JÁK)

II. helyezett: Ivanics Dorina (SZTE ÁJTK)

III. helyezett: Hegedűs Laura (SZE ÁJK)

a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság különdíjában részesült: Böröcz István (PTE ÁJK)

a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság különdíjában részesült: Jakubecz Viktória (PPKE JÁK)

legjobb opponens: Both Sándor (KRE ÁJK)

 

Jog- és állambölcselet I. tagozat

I. helyezett: Menyhárt Barbara (DE ÁJK), aki a Somló Bódog Társaság által a legjobb jogelméleti tárgyú dolgozatnak felajánlott különdíjban is részesült

II. helyezett: Sas Andrea (PPKE JÁK)

az Alkotmánybíróság különdíjában részesült: Vojteková Zofia (ELTE ÁJK)

az Alkotmánybíróság különdíjában részesült: Tóth Fruzsina (ELTE ÁJK)

legjobb opponens: Szász Evelin (SZTE ÁJTK)

 

Jog- és állambölcselet II. tagozat

I. helyezett: Horváth Gábor (PPKE JÁK)

II. helyezett: Pongó Tamás (SZTE ÁJTK)

a CompLex Kiadó különdíjában részesült: Pongrácz Alex (SZE ÁJK)

legjobb opponens: Tóth Máté Rabán (PPKE JÁK)

 

Jogtörténet I. tagozat

I. helyezett: Balog Balázs (SZTE ÁJTK)

II. helyezett: Barta Áron (ELTE ÁJK)

III. helyezett: László Balázs (PTE ÁJK), aki a Rubicon különdíjában is részesült

Dr. Nánási László, Bács-Kiskun Megyei főügyész különdíjában részesült: Mireisz Tímea (ELTE ÁJK)

a CompLex Kiadó különdíjában részesült: Szabó Zsanett (DE ÁJK)

legjobb opponens: Nemes András (ELTE ÁJK)

 

Jogtörténet II. tagozat

I. helyezett: Cseh Balázs (PTE ÁJK)

II. helyezett: Deák Viktória (DE ÁJK)

III. helyezett: Márkus Máté (PTE ÁJK)

a Csongrád Megyei Közgyűlés különdíjában részesült: Kiss Gábor (PPHF)

a Bács-Kiskun Megyei Ügyvédi Kamara különdíjában és a Rubicon különdíjában részesült: Szentgyörgyvári Tamás (SZE ÁJK)

legjobb opponens: Vajda Réka (SZTE ÁJTK)

 

Környezetvédelmi jog tagozat

I. helyezett: Dr. Balogh Nikoletta (ME ÁJK)

II. helyezett: Heid Krisztina (PTE ÁJK)

a Bács-Kiskun Megyei Ügyvédi Kamara különdíjában részesült: Fehér Júlia (SZE ÁJK)

a CompLex Kiadó különdíjában részesült: Szamek Gabriella (ELTE ÁJK)

legjobb opponens: Bakó Balázs (ELTE ÁJK)

 

Közigazgatási jog I. tagozat

I. helyezett: Papp Olga (DE ÁJK)

II. helyezett: Tombor Csaba (ELTE ÁJK)

III. helyezett: Pál Emese (PTE ÁJK)

Szeged Megyei Jogú Város különdíjában részesült: Jáborcsik Kristóf (NKE RTK)

legjobb opponens: Dömötör Diána (NKE-KTK)

 

Közigazgatási jog II. tagozat

I. helyezett: Kiss Viktória (NKE KTK)

II. helyezett: Nagy-Gál Eszter (PTE ÁJK)

a CompLex Kiadó különdíjában részesült: Bakos Zsolt Gergő (SZE ÁJK)

a bnt Szabó Tom Burmeister Ügyvédi Iroda különdíjában részesült: Czibolya Ágnes (SZTE ÁJTK)

legjobb opponens: Brecsok Anna (NKE KTK)

 

Közigazgatási jog III. tagozat

I. helyezett: Barkóczi Dalma (NKE KTK)

II. helyezett: Gál Tamás (DE ÁJK)

III. helyezett: Csáki Petra (PPKE JÁK)

a CompLex Kiadó különdíjában részesült: Kovács Tamás (NKE KTK)

legjobb opponens: Pátkai Nándor (PPKE JÁK)

 

Kriminalisztika tagozat

I. helyezett: Czinege Kinga (PTE ÁJK)

II. helyezett: Kiss Viktória (PTE ÁJK)

a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara elnökségének különdíjában részesült: Stancig Zoltán (SZE ÁJK)

legjobb opponens: Simon Krisztina (NKE RTK)

 

Kriminológia tagozat

I. helyezett: Tran Dániel (ELTE ÁJK)

II. helyezett: dr. Berei Róbert (NKE RTK)

II. helyezett: Guzi Zsuzsanna (ME ÁJK)

III. helyezett: Hohner Éva (PTE ÁJK)

a Magyar Kriminológiai Társaság különdíjában részesült: Mészáros Péter (PPKE JÁK)

Dr. Varga Árpád, Jász-Nagykun-Szolnok megyei főügyész különdíjában részesült: Bognár Alexandra (KRE ÁJK)

legjobb opponens: Pápai Erzsébet (PTE ÁJK)

 

Munkajog tagozat

I. helyezett: Ajtay-Horváth Viola (ELTE ÁJK)

II. helyezett: Lukács Adrienn (SZTE ÁJTK)

III. helyezett: Hrecska Renáta (PPKE JÁK)

a Bács-Kiskun Megyei Ügyvédi Kamara különdíjában részesült: Konta Éva Mercédesz (KRE ÁJK)

a CompLex Kiadó különdíjában részesült: Ferkovics Fanni (ME ÁJK), aki emellett a Magyar Munkaügyi Alapítvány által a legjobb szociális jogi tárgyú dolgozat számára felajánlott különdíjat is elnyerte

legjobb opponens: Polonkai Éva (ELTE)

 

Nemzetközi jog tagozat

I. helyezett: Tóth Angéla (ELTE ÁJK)

II. helyezett: Farkas Ádám és Kálmán János (SZE ÁJK)

III. helyezett: Papp Nikolett (DE ÁJK)

a Szegedi Közjegyzői Kamara különdíjában részesült: Kovács Anna (PPKE JÁK)

legjobb opponens: Kovács Attila László (PTE ÁJK)

 

Pénzügyi jog I. tagozat

I. helyezett: Simon Barnabás (PPKE JÁK), aki a Gazdasági Versenyhivatal Versenykultúra Központja által a legjobb versenyjogi tárgyú dolgozat számára felajánlott különdíjat is elnyerte

II. helyezett: Szűcs Lajos (ELTE ÁJK)

III. helyezett: Tiszai Csilla (KRE ÁJK)

Szentes város különdíjában részesült: Ghira Márton (PPKE JÁK)

legjobb opponens: Brunda Anett (DE ÁJK)

 

Pénzügyi jog II. tagozat

I. helyezett: Rónai Orsolya (ME ÁJK)

II. helyezett: Tőzsér Tamás János (PPKE JÁK)

a bnt Szabó Tom Burmeister Ügyvédi Iroda különdíját nyerte: Pollák Kitti (SZTE ÁJTK)

legjobb opponens: Kollár Kristóf (PPKE JÁK)

 

 

Polgári jog I. tagozat

I. helyezett: Bagdi Katalin (DE ÁJK)

II. helyezett: Szörös Anikó (SZTE ÁJTK)

a Szegedi Törvényszék különdíjában részesült: Kiss Evelin (PTE ÁJK)

a Magyar Ügyvédi Kamara különdíjában részesült: Koller Kármen Csenge (ELTE ÁJK)

legjobb opponens: Szakács Zita (PTE ÁJK)

 

Polgári jog II. tagozat

I. helyezett: Kovács Zsófia (PPKE JÁK)

II. helyezett: Kovács Gabriella és Kovács Viktória (SZE ÁJK)

III. helyezett: Péter Ákos (PPKE JÁK)

a Magyar Országos Közjegyzői Kamara különdíjában részesült: Szabó Nóra Katalin (SZTE ÁJTK)

legjobb opponens: Ármós Erika (SZTE ÁJTK)

 

Polgári jog III. tagozat

I. helyezett: Vajna Zita Barbara (PPKE JÁK)

II. helyezett: Haraszti Judit (ELTE ÁJK)

II. helyezett: Molnár Erzsébet (SZTE ÁJTK)

III. helyezett: Babus Gábor (ELTE ÁJK)

a Magyar Ügyvédi Kamara különdíjában részesült: Kovács Krisztián (PPKE JÁK)

a Szegedi Közjegyzői Kamara különdíjában részesült: Gyovai Márk (ME ÁJK)

legjobb opponens: Matuszka Petra (SZTE ÁJTK)

 

Polgári jog IV. tagozat

I. helyezett: Takó Sándor (PPKE JÁK)

II. helyezett: Tomasovszky Edit (DE ÁJK)

a Szegedi Ügyvédi Kamara különdíjában részesült: dr. Keserű Barna Arnold (SZE ÁJK)

a Magyar Jogász Egylet Csongrád megyei szervezetének különdíjában részesült: Szigeti Flóra Márta (ELTE ÁJK)

legjobb opponens: Keresztes Gergő Márk (DE ÁJK)

 

Polgári jog V. tagozat

I. helyezett: Ujhelyi Dávid (PPKE JÁK)

II. helyezett: Busa Réka (SZE ÁJK)

Dr. Baur Péter, a Gyulai Törvényszék elnökének különdíjában részesült: Gacsályi Dénes Gábor (ELTE ÁJK)

A legjobb opponensi díj nem került odaítélésre.

 

Polgári eljárásjog tagozat

I. helyezett: Szabó Sarolta Édua (ELTE ÁJK)

II. helyezett: Muzsalyi Róbert (KRE ÁJK)

Dr. Darák Péter, a Kúria elnökének különdíjában részesült: Veres Mária (PPKE JÁK)

legjobb opponens: Gelencsér Dániel (PPKE JÁK)

 

Római jog tagozat

I. helyezett: Gönczi Gergely (SZTE ÁJK)

II. helyezett: Dezső Lili (PTE ÁJK)

III. helyezett: Nemes Szilvia (ELTE ÁJK)

a Szegedi Közjegyzői Kamara különdíjában részesült: Percze Nikolett (DE ÁJK)

legjobb opponens: Árkosy Lilla (SZTE ÁJTK)

 

A XXXI. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciója az OTDT prezentációs díj versenyére Nemes Szilvát (ELTE ÁJK) nevezi a Római jog tagozatban bemutatott prezentációjával.

 

A Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának különdíjában részesült: László Balázs (PTE ÁJK).


Minden kedves résztvevőnek és díjjazttnak szívből gratulálunk!