4 perc

A büntetőeljárás digitalizációja - 2022. október 8-15., Göcek, Törökország

2022. május 24.
4 perc

Nemrégiben a Bűnügyi Tudományok Intézete vendégül látta Barbara Dudzik lengyel vendégkutatót és egyetemi adjunktust, aki a lublini Maria Curie- Skłodowska Egyetemről érkezett Szegedre. Barbara kutatásai jelenleg az európai bűnügyi együttműködésre fókuszálnak, szegedi tartózkodásának egyik fő célja volt, hogy megismerkedjen az ezzel kapcsolatos magyar tapasztalatokkal, különös tekintettel az Európai Nyomozási Határozatra. Mindezen felül lehetősége nyílt találkozni az intézeti kollégákkal, illetve előadásokat is tartott hallgatóknak, amelyekben szó volt a lengyel jogállamiság kérdéséről, illetve a nemrégiben nagy port kavart abortusszal kapcsolatos jogszabály-változásokról.

2022. május 04.
4 perc
2021. december 20.
3 perc
2020. november 17.
1 perc

Felsőoktatási stratégiai partnerség a digitalizáció és büntető igazságszolgáltatás területén a Bűnügyi Tudományok Intézete vezetésével

DCJ_v1

2019. április 08.
1 perc
2019. február 01.
2 perc

Joghallgatók számára „A DESIGNER-DROGOKKAL SZEMBENI JOGI FELLÉPÉS KIHÍVÁSAI – a molekulatervezéstől a rendészetig” EFOP 3.6.1. kódszámú projektben való részvételre.

2018. december 18.
3 perc

Blockchain, robotok, mesterséges intelligencia, kriptovaluta, „okos szerződés”, drónok, e-kereskedelem, önvezető autók, felhő alapú megoldások, okos városok – ezen új, innovatív technológiák a jogágak legkülönbözőbb területein vetnek fel új és megválaszolásra váró jogi kérdéseket.

2018. november 05.
2 perc

A Bűnügyi Tudományok Intézete „A büntetés-végrehajtás megoldásra váró problémái” címmel workshopot szervezett 2018. október 30-án.

2018. október 25.
2 perc
szakmai koncepcióverseny hallgatók számára - 2018. november 28.
2018. október 16.
1 perc

A Bűnügyi Tudományok Intézete „A büntetés-végrehajtás megoldásra váró problémái” címmel workshopot szervez 2018. október 30-án, amelyen a büntetés-végrehajtás aktuális kihívásairól, szerteágazó kérdéseiről és ezek társadalmi aspektusairól hallhatnak előadásokat a résztvevők.

2018. október 10.
1 perc

2018. október 1-jén rendezték meg az I. Országos Pervezetési Versenyt a Szegedi Ítélőtáblán, ahol a Dél-Alföldi Régió polgári és büntető ügyszakos bírósági titkárai mérhették össze tudásukat.

2018. július 12.
3 perc

A BTI jogösszehasonlító szemináriumot szervezett magyar, német és török hallgatók számára a büntető eljárásjog témakörében.

2018. május 09.
2 perc

Introduction to U.S. Criminal Law and Procedure

A Bűnügyi Tudományok Intézete 2018. április 23. és 25. között vendégül látta Judge Frank J. LaBudát, New York állam bíráját és ügyvéd kollégáját, Mr. John Kellyt.

2018. február 19.
1 perc

2018. február 02.
1 perc
2017. december 05.
1 perc

2017. december 1-jén először rendezett perszimulációs versenyt a szegedi joghallgatóknak a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Bűnügyi Tudományok Intézete és a Szegedi Törvényszék. A joghallgatók vetélkedőjén elsősorban eljárásjogi szempontokat minősített a rangos szakmai zsűri.

2017. április 02.
2 perc

A XXXIII. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójának tagozati üléseire 2017. március 29-31. között került sor Miskolcon.

2016. december 21.
3 perc
2016. október 24.
1 perc

2016. szeptember 27.
2 perc

A Bűnügyi Tudományok Intézete 2016. szeptember 19-23. között rendezte meg immár második alkalommal az International Week of Criminal Law elnevezésű nemzetközi workshop-ot.

2016. szeptember 09.
1 perc
A Bűnügyi Tudományok Intézete 2016. szeptember 19-23. között nemzetközi konferenciát szervez, amelynek központi témája a jogos védelem.
2016. július 05.
1 perc
A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Büntetőjogi és Büntető Eljárásjogi Tanszéke és a Szegedi Törvényszék 2016. május 19. napján a büntető igazságszolgáltatás terültetét érintő szakmai konzultáció érdekében Együttműködési Megállapodást kötött.
SZTSZ_SZTE_BJBE
2015. december 16.
3 perc
2015. december 08.
2 perc

2015. november 29.
1 perc
2015. október 28.
1 perc
Badge_Shortlisted_2015
2015. október 13.
1 perc
2015. október 04.
1 perc

A Justus-Liebig-Universität Gießen oktatója 2015. szeptember 21-25. között tartott kurzust a Büntetőjogi és Büntető Eljárásjogi Tanszék szervezésében.

nezok

2015. augusztus 28.
1 perc

Október 26-án Dr. habil. Karsai Krisztina és Dr. Szomora Zsolt, a Büntetőjogi és Büntető Eljárásjogi Tanszék docensei a Pekingi Egyetem Jogi Karára látogattak (Peking University Law School).

x

1 perc

Negyedik alkalommal került megrendezésre 16 ország részvételével 2012. december 1-3. között Pekingben az emberi jogok védelmében szervezett nemzetközi konferencia. Ebben az évben a büntetési elméletek és a halálbüntetés eltörlése volt a téma. Az ÁJTK-t és egyúttal Magyarországot e jeles konferencián három oktató képviselte.

web

12 perc

2011. október 27. és november 2. között az ÁJTK Büntetőjogi és Büntető Eljárásjogi Tanszékének két docense Dr. habil. Karsai Krisztina és Dr. Szomora Zsolt, valamint doktori ösztöndíjasa Neparáczki Anna Viktória Pekingben járt a International Forum on Crime and Criminal Law in the Global Era elnevezésű tudományos kör harmadik ülésén.

web_2

3 perc
1 perc

A hvg-orac gondozásában megjelent Dr. Karsai Krisztina (Büntetőjogi és Büntető Eljárásjogi Tanszék) Fogyasztóvédelem és büntetőjog című monográfiája.

19 perc

A Büntetőjogi és Büntető Eljárásjogi Tanszék nagyra becsült professzora Cséka Ervin 2012. január 7-én töltötte be 90. életévét, mely évszám egyúttal oktatói tevékenységének 45. évfordulója is.