2026 áprilisában került sor az Országos Bírósági Hivatal Mailáth György Tudományos Pályázatának eredményhirdetésére és a díjazott dolgozatokat bemutató szimpóziumra. A 2025. évi pályázaton, joghallgatói tagozatban II. helyezést ért el Horváth Rebeka, karunk negyedéves hallgatója.
Rebeka dolgozatában a közlekedési büntetőjog legújabb kihívásával, a száguldó elektromos rollerek kérdéskörével foglalkozott. Nem ez az első sikere az OBH Mailáth-pályázatán, ugyanis a 2024. évi pályázaton is II. helyezést ért el, szintén a közlekedési büntetőjoghoz kapcsolódó témakör, a közúti veszélyeztetés bírósági gyakorlatának feldolgozásával.
Konzulense Szomora Zsolt, a Bűnügyi Tudományok Intézetének professzora.
A kiváló eredményhez szívből gratulálunk!