Központi Szolgáltató Egységek
A Doktori Intézet a rektor irányítása alatt biztosítja a doktori képzéssel és fokozatszerzéssel, valamint a habilitációs eljárással kapcsolatos feladatok koordinálását.
Az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ az SZTE hallgatói részére biztosít mentálhigiénés, személyiség- és képességfejlesztő szolgáltatásokat. A központban együtt dolgoznak az egyetemisták életvitelét jól ismerő kortárssegítők és az egyetem munkatársai (pszichológus, mentálhigiénikus szakember, pszichiáter). A központ külön szolgáltatások csoportjával segíti a fogyatékossággal élő hallgatók esélyegyenlőségének megteremtését, személyre szabott, igényeiknek megfelelő megoldásokat kínál önálló életvitelük biztosításához.
Az Egyetemi Kiadó célja az SZTE karainak publikációs lehetőségeinek támogatása olyan - elsősorban - egyetemi jegyzetek kiadásával, amelyek elősegítik a Szegedi Tudományegyetem hallgatóit tanulmányaik folytatásában és befejezésében. A kiadó székhelye a József Attila Tanulmányi és Információs Központban található.
Az EHÖK működési feltételeinek megteremtése végett az Egyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzati Irodát működtet, melynek dolgozói közalkalmazottak és hallgatók.
Egyetemi Szaklevéltár
A Szegedi Tudományegyetem Szaklevéltára történeti értékű iratanyagokat gyűjtő, információs és kutatási feladatokat ellátó nyilvános tudományos közgyűjtemény.
A Füvészkert, mint egyetemi egység is jelentős, hiszen a környezettudatos szemléletmód kialakításában és ismeretterjesztésben a természetismereti-, a tanórán kívüli foglalkozásokkal, a hétvégi családi programokkal és az eseti kiállításokkal is a közoktatás segítőtársai vagyunk. A határokon átnyúló, vagy értékkonzerváló feladatainkon túl a város nyüzsgő zajától távol, egy tiszta levegőjű, madárbarát parkot gondozunk, ahol a családosok, a nyugalomra vágyók és a kulturális rendezvények szerelmeseinek is kellemes élményeket biztosítunk.
A szegedi felsőoktatási integráció első, formális lépéseinek egyike volt egy olyan központi, hallgatói szolgáltató iroda létrehozása, amely képes az egyetem minden kara és hallgatója részére magas szintű, egységes hallgatói szolgáltatásokat nyújtani.
Az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet (IKI) 2002-ben alakult az SZTE karok korábbi nyelvi lektorátusainak összevonásával. Az intézet maga is szervez nyelvvizsgákat, oktatóink képzett vizsgáztatói öt különböző általános és szaknyelvi vizsgarendszernek.
Informatikai Szolgáltató Központ
Az Informatikai Szolgáltató Központ (ISZK) feladata az Egyetem egészére kiterjedő, oktatáshoz, kutatáshoz, valamint az egyetemi adminisztrációhoz kapcsolódó hálózati alapinfrastruktúra üzemeltetése. Koordinálja az egyetem informatikai és kommunikációs hálózatának a fejlesztését, együttműködik a hazai és nemzetközi kutatói adatátviteli hálózatot fejlesztő és üzemeltető szervezetekkel.
A Szegedi Tudományegyetemen zajló oktatómunka sikeréhez nagyban hozzájárul az egyedülálló infrastrukturális fejlesztés, melynek eredményeképpen 2004-ben elkészült a napi ötezer látogatót fogadó egyetemi campus, a József Attila Tanulmányi és Információs Központ. Az eurorégióban egyedülálló Kongresszusi Központ hazai és nemzetközi konferenciáknak, egyetemi és üzleti rendezvényeknek, valamint kulturális és karitatív programoknak (hangverseny, kiállítás), fogadásoknak, báloknak ad helyet.
A Szegedi Tudományegyetem öt nagy, úgynevezett karközi kollégiummal rendelkezik, melyek a város különböző pontjain, de a hallgatók számára egyaránt ideális környezetben helyezkednek el, s a lakhatás mellett változatos kulturális, sportolási és szórakozási lehetőséget kínálnak. Egyes karoknak saját kollégiumuk is van, de akadnak olyan szegedi, szervezetileg nem az SZTE-hez tartozó diákszállások is, melyek szintén fogadnak egyetemistákat. Az egyetemen társadalomtudományi profilú szakkollégium is várja az érdeklődő fiatalokat.
Közoktatási Vezetőképző és Továbbképző Intézet
A program célja: a képzésben résztvevők felkészítése iskolavezetési, óvodavezetési, egyéb iskolán, óvodán belüli vezetői feladatok ellátására, valamint a fenntartói, oktatásirányítási munka szakszerű ellátására, továbbá szakmai pályázatok elkészítésére,intézménymenedzselésre.
A Szegedi Tudományegyetem Kutatásfejlesztési és Innovációs Igazgatóságának legfontosabb feladata az Egyetem tulajdonában lévő szellemi alkotások hasznosítása, valamint az egyetemi alkalmazott kutatás-fejlesztési tevékenység menedzselése. Ehhez az Iroda kidolgozta és működteti azt a szelekciós folyamatot, amelynek segítségével az Egyetem folyamatosan bővíti szellemi-tulajdon portfolióját.
A Közkapcsolati Igazgatóság azzal a céllal jött létre, hogy segítse a Szegedi Tudományegyetem hazai és nemzetközi fórumokon történő egységes megjelenését és biztosítsa az egyetem célcsoportjainak hatékony elérését szolgáló szakmai hátteret.
Minőségfejlesztési és Stratégiai Igazgatóság
A Minőségfejlesztési és Stratégiai Igazgatóság feladata a regionális és országos ágazati koncepciókba ágyazott intézményi stratégia kidolgozásának moderálására, menedzselésére, és az Egyetem szervezetfejlesztési feladatainak kezdeményezésére és megvalósítására irányul. Kiemelt tevé- kenysége továbbá a Szegedi Tudományegyetem minőségirányítási rendszerének az intézmény egész területére kiterjedő tudatos és szervezett koordinálása, amely az Egyetem küldetésnyilatkozatából következő céljainak és a tényleges működésének állandó közelítését szolgálja. Vezetését a stratégiai igazgató látja el. A stratégiai igazgató köteles gondoskodni akadályoztatás esetére törté- nő helyettesítéséről. Az Igazgatóság feladatát a rektor és a kancellár által kiadott ügyrend alapján, a Rektor szakmai felügyelete mellett a Kancellár irányítása alatt látja el.
Az egyetem oktatási rektorhelyettesének munkáját az Oktatási Igazgatóság segíti. Az alábbi oldalakon az igazgatóság működésébe nyerhetnek betekintést.
A Pályázati Iroda azért jött létre, hogy információs és adminisztratív segítséget nyújtson az egyetemen születő pályázatok elkészítéséhez és benyújtásához, ösztönözze az Európai Uniós pályázatokon való részvételt, továbbá hogy hidat teremtsen az ipari szereplők és az Egyetem között.
Szegedi Tudományegyetem Frankofón Egyetemi Központ
Az SZTE Frankofón Egyetemi Központ célja az Egyetemen folyó francia nyelvű képzések és kutatások elősegítése, a külföldi egyetemekkel és tudományos intézetekkel, kapcsolódó kormányzati és nem kormányzati, valamint a frankofónia nemzetközi szervezeteivel folyó francia nyelvű együttműködések koordinációja, a frankofón egyetemi tevékenység egységes megjelenítése.
Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet
A szegedi Konfuciusz Intézet 2012 őszén nyitotta meg kapuit a Szegedi Tudományegyetem és a Shanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyetem együttműködésével, a Kínai Nyelvoktatási Tanács (Hanban) támogatása mellett. Az Intézetben az érdeklődők szakképzett kínai tanároktól tanulhatják meg a kínai nyelvet. A tanórák a Konfuciusz Intézetben és az Egyetem egyes karainak tantermeiben zajlanak. Az Intézet a nyelvoktatás mellett nagy hangsúlyt fektet a kínai kultúra megismertetésére is: hétről hétre színes és izgalmas programokkal várja az érdeklődőket.
Szegedi Tudományegyetem Közalkalmazotti Tanács Iroda
Az Iroda ellátja, koordinálja a Közalkalmazotti Tanács adminisztratív és egyéb ügyintézői, ügyviteli titkársági feladatait.
A Szegedi Tudományegyetem Sportközpontjának oldalán tájékozódhat többek között a kurzusok teljesítésének részleteiről, az egyetemi sportéletre felügyelő szervezetekről, a sportlétesítményekről, sportolási lehetőségekről és pályázatokról.
Az SZTE Felnőttképzési Központ a Rektori Hivatal szervezeti egységeként biztosítja a felnőttképzés szakmai, tartalmi, szervezeti feladatainak összehangolását, koordinálja a felnőttképzési tevékenység folytatásához szükséges engedélyezési eljárást, az intézményi nyilvántartás vezetését, valamint a felnőttképzés intézményi ellenőrzését.
Az SZTE Karrier közvetítői szerepet lát el a hallgatók és a munkaerőpiac között. Képzéseiken, tanácsadásaikon keresztül a hallgatók fejleszthetik készségeiket, ezáltal az iroda segíti a diákok felkészülését az álláskeresésre.
Az SZTE Egyetemi Könyvtár szinte minden karnak az állományát, szolgáltatásait, infrastruktúráját egyesíti. A Központban egyidejűleg több mint ezer fő tud egyszerre tanulni, ezzel ez az ország legnagyobb befogadó képességű tanulási tere. A négy szabadpolcos olvasótermi szinten, tematikusan elrendezve mintegy 350.000 kötet kapott helyet, illetve további 1,5 millió kötet és folyóirat található a raktárakban.
Az SZTE Tanárképző Központ feladata az egyetemünkön folyó tanárképzés szervezése, a tanárképzésben részt vevő karok munkájának összefogása, koordinálása.
Szegedi Tudományegyetem Tehetségpont egy elérhetetlen, ám nélkülözhetetlen célkitűzéssel indult útjára: felkutatni a régióban mindazon fiatalokat, akik valamilyen területen kiemelkedő képességgel rendelkeznek, és akik igényt tartanak arra, hogy önmegvalósítási törekvéseikben támogatást kapjanak. Segítséget nyújtani számukra, hogy a lehető legtöbbet hozzák ki magukból.