Bezár

Üzleti Jogi Intézet

Interdiszciplináris Energetikai Konferencia az Üzleti Jogi Intézet szervezésével

Interdiszciplináris Energetikai Konferencia az Üzleti Jogi Intézet szervezésével

2024. február 28.
2 perc

2024. február 21-én a nukleárisenergia-felhasználás műszaki, természettudományos, jogi és gazdasági területeinek összekötése jegyében rendezett Interdiszciplináris Energetikai Konferenciát a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Üzleti Jogi Intézete, az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület (ETE) és a Magyar Atomfórum Egyesület az ELI ALPS lézeres kutatóintézetben.

Az esemény fókuszában a nukleáris energiatermelés állt, amelynek interdiszciplináris jellegét mutatja, hogy az egymást követő előadások a magfizikai kutatástól a beruházások műszaki és gazdasági tervezéséig számos ponton reagáltak egymásra. A konferencia alapötletét az SZTE Üzleti Jogi Intézetében Prof. Dr. Gellén Klára, Dr. Farkas Csamangó Erika és Molnár Szabolcs által szerkesztett és kiadott Nukleáris jogi ismeretek című kétkötetes alapmű szolgáltatta.


SZTE_Energetikai_Konferencia_S-24

A Konferencia előadásain a jelenlévők tájékoztatást kaptak a magyarországi nukleárisenergia-felhasználás projektjeinek vezetőitől. Gulyás Tibor, az Energiaügyi Minisztérium stratégiáért felelős helyettes államtitkára előadásában hangsúlyozta, hogy a magyar kormány energiapolitikai fejlesztési céljai között az atomenergiának fontos szerepe van mint karbonsemleges, zöld és fenntartható energiaforrásnak. Dr. Kiss Csaba, az MVM Zrt. termelési vezérigazgató-helyettese, az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület és az Atomfórum Egyesület elnöke elmondta, a magyar energiatermelés további potenciálját látja a Paks II. beruházásban és a Paks I. üzemidejének meghosszabbításában. A kisméretű moduláris atomerőműveket (Small Modular Reactors, SMR) Dr. Horváth Ákos, az Energiatudományi Kutatóközpont főigazgatója mutatta be előadásában. A konferencián Jákli Gergely, a Paks II. Zrt. elnök-vezérigazgatója a nagyberuházás előrehaladásáról adott tájékoztatást, Czibula Mihály, a Paksi Atomerőmű további üzemidő-hosszabbítási (TÜH) projektjének vezetőjeként tartott szakmai előadást. Prof. Dr. Szabó Gábor kísérleti lézerfizikus, az ELI ALPS ügyvezetője a Szegedi Tudományegyetem és az ELI ALPS közös lézeres transzmutációs kutatási projektjét mutatta be a konferencián.


SZTE_Energetikai_Konferencia_S-32


A konferencián az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület, a Szegedi Tudományegyetem és az ELI ALPS lézeres kutatóintézet háromoldalú együttműködési megállapodást írt alá. Céljaik között szerepel, hogy elősegítsék az országos és helyi állami energetikai közfeladatok megoldását, a gazdaságos és környezetkímélő energiagazdálkodást, az energetika különböző szakterületein dolgozó szakemberek tudományos és szakmai együttműködését.


Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek