2025. április 28. és 30. között rendezték meg Dunaszerdahelyen (Szlovákia) a “Szladits Károly Nemzetközi Diákkonferenciát”, amelyen joghallgatók adtak elő joghallgatóknak és végzett jogászoknak, egyetemi tanároknak, alkotmánybíráknak.
A Civilisztikai Tudományok Intézete az idei évben 2025. május 8-án rendezte meg a Polgári Anyagi jogi jogesetmegoldó, Eljárásjogi perszimulációs és Activity verseny kari fordulóit, amelyre három versenyszámban nevezhettek a hallgatók.
2025. április 28-án került sor a Magyar Országos Közjegyzői Kamara által szervezett III. Országos Polgári Jogi Jogesetmegoldó Versenyre, amelynek idén is a Közjegyzők Háza adott otthont. A versenyen egy kivételével a hazai jogi karok mindegyike képviseltette magát, karunkról 13 hallgató vett részt a megmérettetésen.
A tavaszi szemeszterben 2025. május 5. és 19. között nyílik lehetőség a kérdőívek kitöltésére a Neptun rendszerén keresztül.
A Taskenti Állami Jogi Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 2025. március 25-én együttműködési megállapodást írt alá Üzbegisztánban. Az eseményen karunkat az együttműködésben érintett, SZTE ÁJTK Bűnügyi Tudományok Intézetének vezetője, Prof. Dr. Karsai Krisztina képviselte.
Az igazságügyi miniszter nyílt pályázatot hirdet a Deák Ferenc Ösztöndíj elnyerésére. A pályázat célja a Magyarországon működő államilag elismert felsőoktatási intézmény osztatlan jogász képzésén tanulmányokat folytató, kiemelkedő tanulmányi eredményt és közéleti teljesítményt felmutató joghallgatók anyagi támogatása, valamint szakmai fejlődésének elősegítése.
A Szent István Tudományos Akadémia a tudományos élet egyik kiemelkedő hazai szellemi műhelye, amelynek tagjai kimagasló tudományos eredményeket elért kutatók.
„Határmetszetek: Jog- és gazdaságtörténeti megközelítések a 19―20. századi Magyarországról” címmel került sor az SZTE ÁJTK OTKA kutatócsoport (A magánjog fejlődése a két világháború között) és az ELTE BTK Vállalkozástörténeti kutatócsoport második közös műhelybeszélgetésére 2025. április 11-én.
2025. április 3-4-én a Szegedi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Kar Nemzetközi és Regionális Tanulmányok Intézete sikeres nemzetközi konferenciát szervezett a Közjogi Intézettel együttműködésben “FED-Lex: The Future of European Digital Legislation – Shaping Policies for Innovation and Protection.” címmel.
A 37. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójában 271 pályamunkát mutattak be, amelyek közül 38 képviselte Karunkat.
The 7th Conference in cooperation with the European Association for Comparative Economic Studies
18 – 20 June 2025
A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara a Times Higher Education (THE) 2025-ös szakterületi rangsorában kimagasló eredményt ért el: az állam- és jogtudományok kategóriában 301+ besorolást nyert el, ezzel egyetemünk egyik legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó képzési területévé vált, egyúttal a Kar felkerült a világ vezető egyetemeinek rangsorába.